Утеплення стін

Утеплення фасаду будинку пінопластом значно покращує енергозберігаючі властивості стін (взимку утримує тепло в помешканні, а влітку запобігає нагріванню зовнішніх стін сонячними променями). Саме зовнішнє утеплення будинку запобігає утворенню конденсату(вологості стін) на внутрішній поверхні стіни (стіна не промерзає, тому немає суттєвої різниці температур стіни та повітря всередині приміщення), сухі і теплі стіни – утеплені стіни.

Утеплення будинку – економить кошти, сплачені за опалювання.

Ціна на утеплення фасадів.

Полазивши в інтернеті і дізнавшись ціни на утеплення фасадів у замовника однозначно виникає питання: «Чому ціни на утеплення квартир такі різні?». М² утеплення пінопластом може коштувати від 160 до 300 гривень. У чому причина такого достатньо великого діапазону цін на зовнішнє утеплення. Давайте розберемось.

Загалом ціна за м2 утеплення пінопластом (робота + матеріали) складається з трьох частин:

 • ціна матеріалу для утеплення фасадів та доставки.
 • заробітна плата майстрам, що виконують утеплення стін.
 • прибуток фірми, що організовує рекламу, безпеку, контроль, гарантію та юридичне забезпечення робіт по зовнішньому утепленню стін.

 • Тепер розглянемо все більш детально:

  Отже ціна на матеріали (за м²) для утеплення стін будинків може бути низькою (50-70 грн), середньої (70-90 грн) і високої (90-120 грн). Якщо закуповувати дешевий (низької щільності, крихкий) пінопласт, не фасадні (клей для плитки) сухі суміші, низької щільності армуючу сітку (110 і нижче грам на м²), м'які, крихкі дюбеля малої довжини (70 мм і менше), не фасадну а «універсальну» фарбу то ціна матеріалів за м² утеплення фасадів складе 50-70 грн. Але і якість утеплення фасаду буде низькою (для нас такий варіант не прийнятний так як термін життя такого "фасаду" доволі короткий, а ми даємо гарантію 5 років! )


  При середній ціні в 70-90 гривень є можливість придбати саме фасадні матеріали для утеплення пінопластом (міцні дюбеля 110 мм, фасадну сітку 140 грам на м². Фасадні сухі суміші для пінопласту). Це будуть не найдорожчі бренди, але спеціалізовані і якісні фасадні матеріали. Також в таку ціну за м² утеплення увійдуть необхідні дрібниці: перфокутики з сіткою, якісні (фасадні) барвники у фарбу, екструдований пінопласт 20 мм для відкосів. Утеплення зроблене такими якісними матеріалами (при дотриманні технології) прослужить більше 25 років і буде ефективно зігрівати ваш будинок.


  Якщо ви хочете виконати утеплення фасаду за технологією якогось дорого бренду (Ceresit, Baumit, Cтоліт...), тоді матеріали варто купувати лише заявленого виробника. Це виливається в кругленьку суму 90-120 грн за м² утеплення фасаду.
  За розкручений бренд треба платити ! Але і якість таких матеріалів доволі висока!


  Зарплата майстрам, що виконують утеплення стін (50-100 грн за м²).

  Тут все ясно яка зарплата таке і ставлення до роботи. Звичайно завдання фірми контролювати процес утеплення, але це не завжди можливо. Крім того якість виконання сильно залежить від якості матеріалів для утеплення фасадів. Якщо дюбель забивається в утеплену стіну до кінця, то дюбеління швидкий і простий процес, але якщо дюбелі для пінопласту не якісні не забиваються, гнуться, ламаються то їх просто не будуть забивати. Підсумок - пінопласт відвалиться з утепленого фасаду.

  Підсумок

  Ми тратимо на матеріали для утеплення фасадів близько 70-120 грн / м². Майстрам платимо 70-100 грн. Додайте сюди додаткові витрати (реклама, доставка, податки ...). Одже ясно, що ціна на зовнішнє утеплення будинків пінопастом не може бути менше ніж 200 грн / м².